Externý účtovník šetrí firme náklady nielen pri daniach

Služby pre firmu:Účtovné služby

Marek 17.08.201515410

Externý účtovník šetrí firme náklady nielen pri daniach

Čoraz viac firiem sa spolieha na externé účtovné služby. Dôvodov je niekoľko. Od profesionálne zvládnutého účtovníctva až po šetrenie nemalých nákladov. Kvalita spracovanej agendy je pritom na vysokej úrovni.

Menšie a malé firmy vidia výhody

Ak váhate, či zamestnať účtovníka, alebo sa spoľahnúť na externú účtovnú firmu, je dobré si zvážiť, ako často budete účtovné služby potrebovať. Menšie a malé firmy potrebujú účtovníka pri platbe daní, či preddavkov. Toto bez problémov zvládne externista. „Vždy si po podklady prídem sama do firmy, vediem si archiváciu, všetko precízne evidujem, v prípade daňovej kontroly preto vie spoločnosť, kde má doklady a v prípade potreby asistujem konateľovi pri každej kontrole,“ hovorí Zuzana Zemánková zo spoločnosti Eko Wen.

Šetrí sa mzda aj investície do školení

Pravidelná mesačná mzda interného účtovníka je len jedna strana nákladov. Tou druhou a dosť vysokou je potreba pravidelných účtovných školení. „Neustále novelizácie, úpravy zákona, ich výklady, to všetko musí absolvovať dobrý účtovník. Je potrebné aby sa neustále vzdelával a školenia nie sú lacné,“ hovorí Zuzana Zemánková. Pri externom účtovníkovi sa netreba o jeho náklady starať, platený je buď na mesačnej báze, alebo podľa jednotlivých položiek. Zuzana Zemánková  hovorí, že vie zohľadniť aj začínajúce firmy, ktoré ešte sami nevedia, ako bude vyzerať ich cash flow a snaží sa im vyjsť v ústrety.

Do daní sa radšej sami nepúšťajte

Každý podnikateľ má svoj zámer a plán, no obsiahnutie komplexného vedenia účtovníctva k nemu nepatrí. Púšťať sa do zložitých priznaní a odvodov na vlastnú päť neodporúča ani Zuzana Zemánková , keď hovorí, že vždy je lepšie sa poradiť s odborníkom. Pritom nie až pri daňových priznaniach, či daňovej optimalizácii, ale už aj pri vzniku podnikania a výbere správnej právnej formy. Navyše dane na vlastnú päsť môžu byť sprevádzané chybami a hroziacimi pokutami. Ak aj pokutu nedostanete, v prípade opráv vás čakajú papierovačky, návštevy úradov a opravy, ktoré zaberajú množstvo času, ktorý by ste inak mohli venovať radšej podnikaniu.

 

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 1 referencií
Eko Wen

Vítame Vás na stránkach našej spoločnosti... Spoločnosť Eko Wen s.r.o. k Vám prichádza s ponukou…

účtovníctvo

účtovníctvo

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím