Dobrý účtovník? Musí byť diskrétny a„výhodný“

Služby pre firmu:Účtovné služby

Marek 02.09.201515814

Dobrý účtovník? Musí byť diskrétny a„výhodný“

Ponúk na účtové služby je čoraz viac na internete aj v tlači. Ako si však vybrať správneho externého účtovníka? Čo okrem referencií zohľadniť a na čo sa orientovať ako prvé? Lýdia Novotná zo spoločnosti economo otvorene hovorila o tom, aký by účtovník mal byť vo vzťahu ku klientovi.

Vyberte si vzdelaného účtovníka

Vzdelanie je jednou z najväčších priorít. Predpisy, zákony a novely sa menia prakticky z mesiaca na mesiac. Preto poznať všetky zákonné normy je pre účtovníka a jeho klienta veľké plus.  Pri výbere účtovníka je dôležité vedieť, či sa účtovník pravidelne vzdeláva. Správny účtovník by mal klienta informovať o všetkých legislatívnych zmenách, ktoré sa ho dotýkajú,“ hovorí Lýdia Novotná. V praxi to znamená, že klient nemusí vedieť nič o zmenách v legislatíve a všetko dostane na tácke od svojho účtovníka. Prípadne rovno zapracované prakticky do svojho účtovníctva v jeho prospech.

Účtovník by sa mal oplatiť

„Pristupujem ku každému klientovi individuálne. Daňovú a odvodovú optimalizáciu „šijem“ klientovi na mieru. Je pre mňa dôležité, aby klient platil čo najnižšie dane a odvody,“ hovorí Novotná. Všetko je samozrejme v rámci zákona, no práve aj tu hrá veľkú rolu, ako sa vie účtovník v zákonoch orientovať, ako pozná účtovnú prax a vie pomôcť klientovi ušetriť. Dobrý účtovník by mal vedieť ušetriť viac, ako v prípade, že by ste si robili účtovníctvo sami, bez náležitého vzdelania.

Pripravenosť a diskrétnosť

Každý podnikateľ potrebuje mať prehľad o svojom hospodárení a vedieť, čo ho čaká a neminie, na čo sa má v danom roku pripraviť či už finančne, alebo papierovo. „Moji klienti majú prehľad o hospodárení každý mesiac, takže vedia, aká daňová povinnosť im priebežne vychádza, aké doklady majú v účtovnej evidencii,“ hovorí Lýdia Novotná z economo a dodáva, že samozrejmosťou je diskrétnosť účtovníka. Je človek, ktorý má prehľad o celej firme, musí mať dôveru svojich klientov a samozrejme pozná aj finančné informácie, ktoré by mohla konkurencia zneužiť. Preto je diskrétnosť rovnako dôležité ako samotné vzdelanie účtovníka.  

 

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 11 referencií
Účtovníctvo Economo

Zameriavam sa na poskytovanie služieb v oblasti vedenia podvojného a jednoduchého účtovníctva pre…

Peter Potocka

1 1755

Vedenie jednoduchého účtovníctva

Poskytované služby sú na vysokej úrovni, vždy včas a v 100% kvalite. Určite…

Peter Kohút

1 1697

Komplexné spracovanie účtovníctva

Na tejto spoločnosti oceňujem hlavne prístup ku klientovi, veľmi dobrú znalosť…

Potočková

1 267

Vedenie jednoduchého účtovníctva

Veľmi milá a ústretová! S čímkolvek mi poradí a všetko zariadi. Je veľmi…

Účtovníctvo Economo
5/5 11 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím