No problem

Služby pre firmu

ekobit ekobit 19.03.20138937

No problem

Začnem zoširoka, ale ono to súvisí.

Pred pár rokmi som bol na dovolenke v Turecku v Çeşme pri meste Izmir, kde som mal možnosť vidieť, čo sú to služby pre zákazníka. Bol som veľmi veľmi prekvapený a nadšený, čo všetko dokážu urobiť pre zákazníka a to vám nemusí trčať plná peňaženka z vrecka. Bol som tam jednak ako študent a jednak do danej časti Turecka chudobná Slovač vôbec nechodí, skôr turisti zo západnej Európy a samozrejme Ruska.
Keď sa dozvedeli, že som zo Slovenska, hneď vedeli, kde pracuje jediná Slovenka a, samozrejme, ktorí slovenskí futbalisti hrajú v Turecku.
Bol som tam veľmi spokojný a všetko to korunovala krčma s názvom “No Problem”. A to mi už navždy ostane v pamäti – v Turecku sa žije heslom “No Problem”.

Keď som sa potom vrátil do slovenskej reality, hneď som dostal kladivom po hlave - ešte sme len vystúpili z lietadla na bratislavskom letisku. Najprv čakať na vybavenie približne 30 minút, “keďže bratislavské letisko je tak neskutočne vyťažené”, potom ďalších 20 minút sme čakali na batožinu, “keďže bratislavské letisko je tak neskutočne vyťažené” a zaklincovali to taxíky, pretože dva čo tam boli, si zobrali šikovnejší. Domáci si vedia zavolať, no Španielka z Barcelony, čo vedľa mňa sedela v lietadle, ostala úplne hotová asi o druhej hodine ráno.
Tak hneď som si povedal: „zabudni na “No Problem”, tu sme na Slovensku“.

 

Roky bežia a stále sa na Slovensku stretávam skôr s heslom “Všetko je problém”... Preto, keď som predsa len našiel niekoho, kto sa tiež riadi heslom “No Problem”,  bol som prekvapený natoľko, že som si dal námahu o tom napísať.
 

Boli sme s kamarátmi u jedného z nich na chate pri Starej Ľubovni. Po návrate z jednej mrazivej a ufučanej lyžovačky sme prišli veľmi uzimení. Zima nás drvila neskutočne, nepomáhala ani slivovica a tak sme začali snívať o saune. Majiteľ chaty to hneď zobral ako výborný nápad a akčne sme začali hľadať, kde v Starej Ľubovni by sa dala zohnať. Bolo nám síce jasné, že na tejto dovolenke si ju už nevychutnáme, ale nápad nás nadchol.
Zadali sme do googlu “sauna stara lubovna”, ale veľmi úspešní sme neboli. Potom, už bezradní, sme zadali “elektro stara lubovna” a našli sme jedného dodávateľa. Kto by hľadal saunu v elektro predajni? Ale chytali sme sa slamky a skúsili sme zavolať. Na našu zdanlivo scestnú otázku, čuduj sa svete, sme dostali odpoveď: “Toto nepredávame, ale nie je to zlý nápad, takže ak prídete o tri dni, No Problem”. Skoro som spadol na zadok. Mali sme do konca dovolenky ešte štyri dni, tak by sme saunu ešte stihli. A o tri dni naozaj – čakala nás tam Infrasauna Hyunday. Nič zložité, čo by sa nedalo hneď aj nainštalovať a aj vychutnať.


Vtedy som svoj príbeh z Turecka porozprával majiteľovi. Ten sa iba usmial a podotkol, že aj na Slovensku vieme povedať  “No Problem”, a že si dokonca na tom zakladá živobytie. A ešte pridal, že podobných lokálnych predajcov po Slovensku je veľa, a že sa združili do spoločného združenia HOME elektro. Len o nich vie málo ľudí, keďže sú všetci zblbnutí reklamami veľkých reťazcov.
Takže, ak by ste chceli nájsť, či podobní nie sú aj vo vašom regióne, skúste pozrieť mapku všetkých - je ich tam na moje prekvapenie dosť.

Ak takých nájdete a máte s nimi dobré skúsenosti, dajte vedieť svetu, že niekto je dobrý dodávateľ – pochváľte ho a šírte tým jeho dobré meno a kvalitu ďalej.


Netreba byť teda pesimistický, aj na Slovensku sa dá zažiť “No Problem”. Neviem síce, či by som tak dobre pochodil u každého z predajcov daného združenia, ale v Starej Ľubovni určite. A dokonca, keď sa pozriete na ich stránku, tak tie sauny už predávajú štandardne :)

Komentáre Disqus.
(5/5) 55 referencií PRO
zariadim.sk

Premeníme vašu prácu na zážitky o ktorých sa hovorí! Zákazník na internete trávi stále viacej času…

VYPLNENIE FIREMNÉHO PROFILU NA…

Naše nové solárium sa v priebehu týždňa objavilo na mape. Firemný profil…

WEBDESIGN, SEO OBSAH PRE WEB…

So zariadim.sk spolupracujeme už niekoľko rokov a som spokojný. Na…

zariadim.sk
5/5 55 hodnotení

Čítajte ďalej

Zobrazte referencie na vašom webe !

Služby pre firmu:Sila internetových referencií

Zobrazte referencie na vašom webe !


09.05.20178937

zariadim.skSlužby pre firmu

Šesť tipov pre krásnu jarnú záhradu

Záhrada:Jar v záhrade

Šesť tipov pre krásnu jarnú záhradu


04.04.20178937

zariadim.skZáhrada

Aj malá firma môže mať dobrý marketing

Služby pre firmu

Aj malá firma môže mať dobrý marketing


01.05.20168937

Martin ChylaSlužby pre firmu

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím