Podnikové financie v absolútnom bezpečí

Služby pre firmu:Účtovné služby

Marek 18.08.20155172

Podnikové financie v absolútnom bezpečí

Financie sú otázkou prežitia pre každú firmu. Mať ich v bezpečí a chodiť spávať s istotou, že pred úradmi máte všetko v poriadku je nezanedbateľná výhoda. Dobrý účtovník navyše môže firme aj nemalé peniaze ušetriť.

Externý účtovník má mnoho pozitív

Je lepšie platiť človeka za výkon, alebo za čas strávený v práci? Každý zamestnávateľ pozná správnu odpoveď. Preto je externý účtovník pre mnohých finančne výhodný. Najmä ak nepotrebujú robiť účtovné operácie každý deň. Zuzana Zemánková zo spoločnosti Eko Wen v článku Externý účtovník šetrí firme náklady nielen pri daniach približuje, čo všetko znamenajú náklady na účtovníka okrem mzdy. Úspora v prípade externistu je v tomto prípade naozaj značná.  Tak ako účtovníctvo, nie je firme interne potrebné riešiť ani mzdy. Takejto forme spolupráce s účtovníkom sa venuje článok Mzdy už nemusíte riešiť vo firme, v ktorom  Ing. Katarína Škvarková hovorí, že je to skôr o psychológii firmy, nie o skutočnej potrebe mať účtovníka a personalistu vo firme. Náklady na jedného pracovníka sú pre malé firmy neporovnateľne nižšie ako platiť mzdárku počas celého mesiaca na plný, alebo aj skrátený úväzok.

Zorientujte sa aj v medzinárodnom účtovníctve

Ak obchodujete so zahraničím, určite je dobré spoľahnúť sa na pomoc skúseného odborníka, vďaka ktorému sa napríklad dostanete aj k vráteniu DPH za tovar kúpený v zahraničí.  Ing. Vanda Mravcová zo spoločnosti Anteko v článku Dobrý účtovník pomôže s daňami a získať DPH aj z EÚ vysvetľuje, ako možno v medziach zákona ušetriť náklady a pritom mať overené a správne účtovné podklady.

Podnikateľov čakajú zmeny k lepšiemu

Ak sa ešte len rozhodujete, či začnete podnikať a či sa stanete platcami DOP, Ján Králik, ktorý sa zaoberá daňovým poradenstvom a účtovníctvom radí počkať do budúceho roka. V rámci novely sa totiž zruší zábezpeka, ktorú bolo nutné zložiť pre žiadateľov v prípravnej fáze. O ďalších pozitívnych zmenách pre podnikateľov sa dozviete v článku Podnikateľov čakajú pozitívne zmeny pri DPH.

Komentáre Disqus.
(0/5) 1 referencií
Eko Wen

Vítame Vás na stránkach našej spoločnosti... Spoločnosť Eko Wen s.r.o. k Vám prichádza s ponukou…

(5/5) 1 referencií
Účtovníctvo dane…

Váš účtovník = Váš najlepší kamarát!

(0/5) 0 referencií
Anteko

Anteko, spoločnosť s ručením obmedzeným, úspešne pôsobí v oblasti spracovania účtovníctva, miezd a…

(0/5) 0 referencií
spracovanieuctovnic…

Vedenie účtovníctva v Bratislave Spracovenie účtovníctva poskytuje služby týkajúce sa vedenia…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím