Prečo nie sme dopytový portál, ale rezervačný systém. 20 dôvodov prečo sme začali podnikať (7)

Služby pre firmu

zariadim.sk zariadim.sk 07.03.201313195

Prečo nie sme dopytový portál, ale rezervačný systém. 20 dôvodov prečo sme začali podnikať  (7)

V uplynulých desaťročiach sa ľudia pri výbere dodávateľa mnohokrát spoliehali na odporúčané kontakty svojich známych. Neskôr to boli inzeráty v telefónnych zoznamoch a nakoniec nové médium internet.

Tento nový a najrýchlejší komunikačný prostriedok sa uplatňuje hlavne v dobe, keď je najvyššia migrácia obyvateľstva z vidieka do miest a zároveň zaznamenávame prudký nárast nových typov služieb. Dnes stačí zadať do vyhľadávača heslovitú otázku: napr. elektrikár Bratislava Ružinov. A potom zo zoznamu kontaktov vyhľadať telefónne čísla a kontakty na dodávateľov, až kým nenájdeme toho správneho.

Väčšina ľudí sa uspokojí s kontaktmi na začiatku zoznamu a tak najviac nových zákaziek získavajú práve dodávatelia, ktorí majú svoje miesto predplatené. Ale aj tento trend sa čoskoro zmení.

Na internete sa stávajú čoraz populárnejšie dopytové portály, ktorých hlavnou úlohou je, že zákazník nemusí svoju požiadavku opakovať 5-krát, kým nájde správneho dodávateľa. Stačí, že ju napíše raz formou akéhosi inzerátu. Následne ho dodávatelia sami oslovujú so svojimi ponukami mailom alebo telefonicky.

Prečo sa teda tento systém teší čoraz väčšej obľube?

Pretože neraz zákazníkovi ušetrí nemalé prostriedky a často znamená aj úsporu času.

Zákazníci sa dostávajú do popredia a môžu si vyberať z viacerých ponúk. Tento systém však má aj viaceré nedostatky a to hlavne keď jediným vyhľadávacím kritériom je cena, a výhercovia súťaží sa často stávajú anonymné firmy s najlacnejšou ponukou. Veľa menších slovenských dodávateľov radšej úplne odmieta tento spôsob výberu, pretože ho vnímajú ako nevýhodný nástroj, na ktorom iba strácajú čas na zákazky, na ktorých sa ani nedá zarobiť.

V zariadim.sk sme vytvorili ešte ďalšiu úroveň komunikácie medzi zákazníkom a dodávateľom. V prvom rade sa zameriavame na to, aby sme o dodávateľoch vedeli čo najviac a pomohli sme práve tým kvalitným dodávateľom vyniknúť na trhu. Teraz sme navyše túto službu rozšírili o vytvorenie zákaziek. Zákazníci tak môžu pozvať na svoju zákazku dodávateľa, ktorého práca sa im páči, alebo môžu "iba" zverejniť svoju zákazku a tak začať výberové konanie.

Jednotlivé zákazky je možné vyhľadávať podľa lokality a typu práce a dodávatelia tak môžu priamo reagovať svojou konkrétnou ponukou na prácu.

Zákazníci u nás majú následne na jednom mieste združené ponuky od dodávateľov a zároveň si môžu preveriť ich kvalitu. My sme presvedčení, že cena má byť férová! Prvoradé je však to, aby dodávateľ svoju prácu odviedol svedomite a odborne. A v neposlednom rade popri týchto atribútoch naši zákazníci hodnotia aj úroveň komunikácie s dodávateľom.

Dodávatelia, ktorí chcú reagovať na ponuky musia byť zaregistrovaní, aby si zákazník mohol prečítať ich referencie, odporúčania od iných zákazníkov alebo si prezrieť fotografie ukutočnených projektov vo fotogralérii. Takto informovaný zákazník sa dokáže rýchlejšie rozhodnúť a celý výberový proces sa enormne skráti a zjednoduší.

Vytvorte si u nás profil už dnes a reagujte na zákazky vašich budúcich zákazníkov.

 

 

 


Čítajte viac dôvodov, prečo sme začali podnikať:

Komentáre Disqus.
(5/5) 55 referencií PRO
zariadim.sk

Premeníme vašu prácu na zážitky o ktorých sa hovorí! Zákazník na internete trávi stále viacej času…

TVORBA WEB STRÁNKY uvfoil.sk

Spoluprácu veľmi oceňujem. Práca bola veľmi odborná, profesionálna - od analýzy…

SPRÁVA REFERENCIÍ, VYPLNENIE…

Komunikácia aj práca so zamestnancami zariadim.sk je promtná. Referencie od…

AMG STUDIO

4 377

Získavanie referencií, kontakt so…

So službami portálu zariadim.sk som veľmi spokojný. Dobré ceny podčiarkuje…

zariadim.sk
5/5 55 hodnotení

Čítajte ďalej

Zobrazte referencie na vašom webe !

Služby pre firmu:Sila internetových referencií

Zobrazte referencie na vašom webe !


09.05.201713195

zariadim.skSlužby pre firmu

Šesť tipov pre krásnu jarnú záhradu

Záhrada:Jar v záhrade

Šesť tipov pre krásnu jarnú záhradu


04.04.201713195

zariadim.skZáhrada

Aj malá firma môže mať dobrý marketing

Služby pre firmu

Aj malá firma môže mať dobrý marketing


01.05.201613195

Martin ChylaSlužby pre firmu

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím