História vizitiek

Služby pre firmu

niccolo niccolo 02.02.201310380

História vizitiek

Málokto vie, že predchodcami dnešných vizitiek boli tzv. visiting cards (navštívenky), ktoré sa používali už v 15. storočí v Číne. Odosielali ich sluhovia aristokratov do domov hostiteľov ako znak toho, že ich majú očakávať. V 17. storočí sa dostali aj do Európy, kde ich postupne začala využívať aristokracia a majetnejší obchodníci. V tej dobe však obchodníci často krát nemali stálu prevádzku, a tak vizitka slúžila nielen ako reklama, ale dávala informáciu jej držiteľovi o tom, kde sa obchodník najčastejšie zdržiava.

Vizitky sa v tom čase vyznačovali krásnymi ornamentmi a jedinečnými erbmi aristokratov. Boli to malé umelecké diela, ktorými sa ich držiteľ mohol pýšiť. S príchodom farebnej tlače sa rozšírili aj kreatívne možnosti tvorby vizitiek. Začali ich používať podnikatelia a súkromné osoby po celom svete a dnes sú vizitky dostupné pre každého.

Prečo na vizitkách záleží?

Aj Vy chcete spraviť dobrý dojem na pracovnom pohovore a predať sa? Podobne je to aj v prípade vizitiek, kde nepropagujete len svoju firmu. Je na nej vaše meno, takže dobrou vizitkou predávate aj samého seba. Dajte si preto poradiť pri ich výrobe odborníkmi z praxe. My sme si pri ich výrobe nechali poradiť firmou D-D, ktorá má bohaté skúsenosti v oblasti tlači rôznych propagačných materiálov. Veľmi dobré skúsenosti máme aj s tlačiarňou Weldprint, ktorá vie ponúknuť za rozumnú cenu kvalitný grafický výstup, s ktorým budete určite spokojný.

Chcem vlastnú vizitku. Ako nato?

Pred tým, ako si vytvoríte návrh vizitky a vyberiete si firmu, ktorá Vám vizitky vyrobí a vytlačí, je dobré inšpirovať sa kreatívnymi návrhmi pod článkom alebo na internete.

Máte na výber rôzne druhy papiera – lesklý, matný, s vyššou gramážou, nižšou a podobne. Od typu papiera sa, samozrejme, odvíja aj cena výslednej vizitky. Vyberte si ten papier, na ktorom najlepšie vynikne text a samotná potlač. Na vizitky môžete aplikovať aj výrezy alebo použiť rôzne materiály na ich výrobu – plast, drevo a pod. Tlačiarne a grafické štúdia ponúkajú aj vopred pripravené šablóny, ktoré však nemusia spĺňať vaše požiadavky. Môžete preto využiť služby grafického štúdia a požiadať o vytvorenie vlastného dizajnu alebo si rovno priniesť Váš vlastný grafický návrh. Pri tvorbe vizitky sa držte známeho pravidla, že menej je niekedy viac.

Výhody vizitky

Po podaní ruky a nadviazaní prvého kontaktu so zákazníkom je podanie vizitky ďalším krokom k úspešnému uzatvoreniu obchodu. Hlavnými výhodami vizitky sú:

- nenásilná forma propagácie,

- efektívny a veľmi lacný marketingový nástroj,

- zákazníkovi vizitka zostane a môže sa k nej kedykoľvek vrátiť (na rozdiel od iných foriem reklamy),

- kvalitnú vizitku si zákazník zapamätá,

- zákazníkovi dáva všetky potrebné informácie na nadviazanie kontaktu s Vami,

- s kreatívne riešenou vizitkou sa zákazník pochváli známym a bude si ju spájať s Vami/firmou.

Pri písaní článku sme nezabudli aj na začínajúcich a malých podnikateľov, ktorých rozpočet je obmedzený. Všetkým podnikateľom a živnostníkom ponúkame štartovací balíček v podnikaní zdarma, ktorý zahŕňa: vytvorenie profilu na našej stránke, pozvanie vašich zákazníkov, ktorí vás pochvália, pretože práve referencie spokojných zákazníkov predávajú najlepšie. Vaše pekné realizácie a produkty radi uverejníme aj na našej facebookovej stránke, Twitteri alebo Pintereste. Keby sa Vám málilo, tak Vám ponúkame zadarmo 50 ks vizitiek vytlačených na kvalitnom papieri, kde si môžete doplniť svoje kontaktné informácie.

Vizitky zariadim.sk

Napíšte nám na info@zariadim.sk vaše kontaktné údaje a my Vám vizitky pošleme poštou.

Máte už svoju vizitku? Pochváľte sa v diskusii pod článkom a pošlite nám fotku vašej vizitky na Facebookovu stránku zariadim.sk

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 3 referencií
d-d

Tlač a tlačiarenské služby vo vysokej kvalite za konkurenčné ceny.

(5/5) 3 referencií
Weldprint

Ponúkame Vám komplexné služby v oblasti výroby reklamy, nízko nákladovej digitálnej tlače,…

(5/5) 55 referencií PRO
zariadim.sk

Premeníme vašu prácu na zážitky o ktorých sa hovorí! Zákazník na internete trávi stále viacej času…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím